cs

Blanka Drabová

,,..štětec v mé ruce se lehce dotýká hedvábí, barva k němu přilnutá se s radostí rozpíjí do všech stran. Další a další doteky štětce mi pomáhají proměnit bílou hedvábnou plochu v barevnou hru. V tuto chvíli se uzavírám do mého ,, hedvábného,, světa, do světa harmonie, klidu, krásy a soustředění.

Vím, že stačí jen malá kaňka vedle a už není návratu, i ona se najednou stává součástí barevné hedvábné hry. V tu chvíli vnímám ten přítomný okamžik, to zvláštní spojení s něčím, co nelze pojmenovat, čeho se nelze dotknout, ale co lze vycítit. Všudypřítomná energie tvorby pohltí celý můj ateliér a já? Já přestávám vnímat čas, přestávám být součástí toho ,,kolotoče,, vně a jsem uvnitř sebe samé.... Je to můj ,,hedvábný svět..."

Jmenuji se Blanka Drabová. Vedle malovaní na hedvábí se věnuji i malbě na textil, maluji obrazy a velmi ráda kreslím. Kreslení mě doprovází všude, stačí jen mít u sebe tužku a papír, to mi nikdy nechybí, a už kreslím. Moje sešity, poznámkové bloky, vždy byly a jsou plné kreseb. Ze sešitů na mě koukají načrtnuté portréty přednášejících, spolucestujících, spolusedících...jsou plné kreseb rtů, očí, rukou, květin, siluet...

Při kreslení se nechám unést nějakou myšlenkou, slovem. Každé slovo má svoji hloubku, svoji sílu a já se snažím vyjádřit jeho význam kresbou.

Umění je pro mě to, co mám uvnitř. Je to vyjádření mého světa ...u-MĚ-ní

A co mi ještě dělá RA-dost?

....obejmutí s mými milovanými, chůze naboso v ranní rose, ptačí štěbetání, objímání stromů, pohled na východ a západ slunce, vůně květin, pozorování vážek a motýlů, šumění moře, výborné jídlo, sklenice dobrého vína, ranní káva, tanec, vana plná horké vody, pohodlný ,,posez,, s kníhou v ruce, roztančené malované hedvábí na krásné ženě

...pohled do zrcadla, že JSEM a prostě jen tak BÝT...

A TY, který/á se díváš na moji tvorbu...a čteš tyto řádky...:)

Krásné dny Blanka

Kontakt:

web: www.blanke-art.cz

FB: Blanka Drab

Instagram:  Blanka DrabHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.