cs

Blanka Drabová

,,Každý den se na pár hodin uzavírám do svého světa, světa, který je plný barev. S lehkostí se dotýkám štětcem hedvábí či papíru a nechávám vést svou ruku. Propadám se hluboko do svého já. Maluji to, co je ve mně. Vnější svět se vzdaluje a já ho nechávám jít. Otevírám se tvorbě. Čas v tu chvíli přestává pro mě existovat. Jsem jen já a bílá podložka, která se proměńuje v hru barev, linií, čar a skvrn. Propojuji se s něčím neviditelným a nehmatatelným. Je to můj svět, do kterého s radostí, pokorou a vděčností vstupuji každým dnem.,,

Jmenuji se Blanka Drabová. S velkou vášní maluji na hedvábí. Každou ženu obleču do hedvábí, anebo jakýkoliv interiér proměním v hedvábný svět. Pořádám umělecké večery s módní přehlídkou.

Při kreslení se nechám unést nějakou myšlenkou, slovem. Každé slovo či pocit mají svou hloubku, svou sílu a já se snažím vyjádřit jejich význam kresbou.

Miluji v kresbě jednoduchost, jen pár linek vyjádří pocit. Vše je tak trochu skryté před okem diváka, ale ve skutečnosti uvnitř sebe vnímá vše, co má kresba říct, je to tajemství. Najednou se každý spojí při pohledu na kresbu se svým tvořivým já.

Láká mě i vesmír a jeho zákony a to vše vkládám do svých kreseb propojené s tajemstvím vesmíru.

U - – ní

ze-

ve-SMÍR-u

s mým ŽIVOTem

Kontakt:

FB: Blanka Drab

IG: Blanka Drab

YouTube: Blanka Drab

web: www.blankadrab.cz