Daria Borshch

Narodila jsem se v roce 1996 v Ťumeni na západní Sibiři.

2004-2014 studovala na umělecké škole ve svém rodném městě.

2015-2021 - získala titul MgA v Ateliéru malby v Plzni (FDULS), pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna.

Pověz nám o svém dětství.

Maminka ráda překreslovala lidské postavy z knižních ilustrací, tatínek fotografoval na film a sám vyvolával fotografie. Na výtvarné škole jsem nebyla vynikající studentka - učitelé si mysleli, že maluju příliš barevně a surově, zatímco maminka říkala, že bych se měla víc snažit o známky..

Potřebuje umělec vzdělání?

Záleží na sebevědomí člověka. Deset let jsem se řídila názory ostatních, které se týkaly hodnocení mého umění. Bez vyššího vzdělání bylo pro mě těžké věřit sama sobě. Mnoho lidí ho však nepotřebuje.

Proč jsi se po patnácti letech akademického vzdělání rozhodla pro abstrakci?

Abstraktním uměním lze ukázat mnohem více než figurativním uměním, dokážu zachytit pocity, které bych jinak nezvládla vyjádřit. 

Pokračuj větu: Nebudu malovat to...

... co lze vyfotit.

V čem se liší moderní umění od postmoderního?

Moderní umění předpokládá určitou strukturu díla, hierarchii prvků. Postmoderní myšlení směřuje k anarchii.

Jaké jsou tvoje plány do budoucna?

Spojit se a spolupracovat s lidmi, kteří se nebojí malovat na aktuální témata a s nimiž bychom mohli pořádat společné výstavy a setkání.

Dokážeš si představit sebe sama jinak než jako umělce?

Ano! Jako řidič mikrobusu v Tjumeni. Celý den bych řídila po městě, poslouchala hudbu "na plný pecky", povídala si s cestujícími o životě, a snažila se užít tu nezávislost a svobodu života.

Kontakt:

www.idolly.art 


Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.