BOTANICUM

"Botanicum se snaží o propojení rostlin a designu. Tato značka není jenom o květinách a designu, ale i o prostoru pro ostatní, kteří mají stejnou vášeň k rostlinám jako my."

Pod značkou Botanicum působí Maria Sixtová a Robert Vlasák, studenti Ateliéru designu skla ve Zlíně. Dále se snažíme o propojení s dalšími studenty na univerzitě, kteří ve svých dílech propojují design a téma rostlin.

Autoři nikdy nezamýšleli, že by Botanicum vzniklo. Vše začalo pouhým zájmem o rostliny, dlouhých debatách o jejich pěstování a množení. Zájem přerostl v to, že by se rostliny propojily s designem, který by byl vhodnější pro jejich pěstování.

Na této události představí oba autoři především svoji volnější tvorbu. Můžete se těšit na skleněné objekty a grafiky.

Email: rostlinopis@gmail.com

Instagram: @_b.o.t.a.n.i.c.u.m_


Robert Vlasák

Je studentem Ateliéru designu skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ve své tvorbě se inspiruje a pracuje s tématem mechu. Do své práce zahrnuje i téma nahodilosti a dekoru v propojení s lidovými tradicemi.

Email: designvlasak@gmail.com

Instagram: @rob_vlasak_design

Telefon: +420 739 424 193


Maria Sixtová

Studentka Ateliéru designu skla na UTB ve Zlíně, která se ve svojí tvorbě inspiruje nejen rostlinami pod mikroskopem, ale věnuje se i tématu autismu, který zpracovává ve svých pracech do podoby prostorové kresby.

Email: mariasixtova@gmail.com

Instagram: @mariasixtova

Telefon: +420 731 068 470


Maria Sixtová, Petrušky, 2018
Maria Sixtová, Petrušky, 2018

Robert Vlasák, Ell and Eli, 2020
Robert Vlasák, Ell and Eli, 2020

Robert Vlasák, Mo+, 2019
Robert Vlasák, Mo+, 2019