Daniel Bárta

"Největší umění je být živ po svém." — Jan Werich

Toho se snažím celý život držet a ať jsem dělal cokoliv, tak jsem si vždy našel cestu, jak propojit to, co dělám, s uměním.

Mám velkou inspiraci v rodině, ať už jde o dědu, který je malíř a architekt, tetu designérku a také neskutečně talentovaného staršího bratra, který se různým druhům umění věnuje celý život.

Já sám jsem sice jako malý chodil na kroužek kreslení, ale hlavní cestu k umění jsem si našel až v pozdějším věku. Začalo to přestavbami motorek, kdy jsem celý projekt od začátku designoval, ale pak i vymodeloval a zkonstruoval. Svět motorek jsem pracovně sice opustil, ale jejich design rád navrhuji i teď. Věnuji se také storyboardům pro filmy nebo reklamy, ale v současné době se živím zejména tetováním, kde můžu ztvárnit své vize. Pořád jsem ale samozřejmě limitován přáním klientů a tak jsem začal nedávno s malbou, kde můžu naplno pustit svou fantazii a užívám si i to, že zatím nevím, kam mě tahle cesta zavede:)

Rád zkouším různé materiály a postupně zjišťuji, co mi vyhovuje nejvíc. Akryl, akvarel, ale největší favorit je olej, kdy rád zkouším různé druhy. Jsem trochu "chtinda", a tak mám doma možná víc materiálu, než potřebuji:)

Kontakt:

Ig: Daniel_barta_art

Tel: 605042760

Fb: Daniel barta