cs

Dita Hloušková

Jsem matkou dvou dospělých dětí. Žiji momentálně v Moravském Krumlově, pocházím z Ivančic, narozená jsem v Brně.

Mé povolání je Svobodné.

Kresbě tužkou jsem se začala věnovat před třemi lety. Mé první pokusy začaly zakoupením kurzu kresby portrétů. Oslovovala jsem lidi žijící na ulici, by mi svolili si je vyfotit a kreslila jsem je se záměrem pomoci jim utrženými fin.prostředky.

Později jsem se věnovala osobnostem naší kulturní scény, např. mistr Werich ale i zahraniční např.Johny Deep a pak vlastním kresbám různých témat, např.zvířat, drakům aj.

Jako milovnici architektury mi nedalo neztvárnit překrásný zámek v M.Krumlově a jiné historické budovy v naší zemi (Karlův most, Prašnou bránu, zámek Mitrovských v Brně, Rotundu sv.Kateřiny ve Znojmě aj.).

V současné době se věnuji především kresbě Vesmarek aj.energetických zářičů.

Mým vrcholným dílem jsou díla na námět, mnou zbožňovaného a obdivovaného, mistra Alfonse Muchy rodáka, tak jako já, z Ivančic. Má troufalost, ba drzost, ztvárnit díla velikána takového kalibru možná někoho šokují. Kdo jiný by však měl snažiti se uchovat jeho odkaz, v jiné podobě, než ten kdo vyrůstal ve stejném městě jako mistr sám? Jeho díla mne uchvátila poprvé, když jsem byla na zámku na prohlídce jeho děl, s Lidovou školou umění do níž jsem jako dítě docházela. Když jsem se po letech do Krumlova přestěhovala a jeho díla se, zanedlouho poté, na zámek vrátila, byla jsem mezi prvními návštěvníky. O tři roky později přišla idea jeho díla, Čtyři roční období,aj., ztvárnit tužkou. Jak se mi povedla můžete posoudit sami. Domnívám se, že jsou velmi zdařilá.

Mým záměrem bylo vzdát tomuto velikánovi hold a mou hlubokou poklonu k jeho cítění a odkazu, který nám zanechal.

Slované jsme byli a budem a na to nesmíme zapomínat.

Závěrečné info:

Kresba tužkou na křídový papír (budovy), na papír Bristol (Čtyři roční období).

Formát A3.

Tužky: Faber Castell

Doba kresby různá: 80-180hod

Kontakt:

e-mail: ddita@email.cz

web: www.lecitel-duse-tela-dita.cz

mobil:604 682 408