Eliška Čecháková

Narodila jsem se v roce 1999. Malovat jsem víc začala až když mi bylo asi čtrnáct let. Začala jsem malovat sluníčko, které mělo velmi vyvinuté ženské tělo. Od té doby jsem se věnovala výhradně ženské postavě. I díky tomu jsem nastoupila na střední školu, kde jsem vystudovala umělecký obor, filmovou tvorbu. Tam jsem se více věnovala kresbě a zároveň uložila svou lásku k ženskému tělu k ledu. Ta se znovu ozvala až, když mi bylo 18. Od té doby jsem se odmítla vzdát své vášně k malování nahých žen.

S časem se i má tvorba vyvíjela. Postavy se staly reálnější, barvy čistší a linie přesnější. Nejraději mám, když barvy nemají u postav přechody. Vše má svou barvu a ideálně i okraj, protože vše na světě má své okraje, většinou černé. Nejčastěji používám akrylové barvy a plátno, nebo tužka a papír.

K nahým ženám se časem připojila i jiná témata. Největší radost mi přináší malování postav z animovaných filmů a poslední dobou také malování stromů na pozadí, kde je přechod dvou barev.

Kromě malby a kresby se ovšem také ráda věnuji keramické hmotě a také jsem se rozhodla propojit svojí lásku k umění a ke čtení a začala jsem vyrábět dřevěné záložky s gravírováním.

Když na to přijde, zkusím si ráda každou novou techniku. Od malby až po gravírování.

Kontakt:

web: https://ellie-czechy4.webnode.cz/

IG: @ellie.Czechy