Ellen Anna Kovačíková

Inspirací jsou pro mě výjevy lidské mysli, nejen té mojí. Sleduji člověka jako objekt i jeho příběhy a subjektivní pohled. Umění je dialog a ten je základem vší vzdělanosti a rozhledu, to je pro mě a mé umění nejdůležitější, neustálý vývoj.

malířka, 16 let, studentka střední odborné multimediální školy v Praze

Mé obrazy ztvárňují mé příběhy a témata aktuální nejen pro mě ale i pro lidi všeho věku, mluvím o mých pochybách, láskách a strastech, v obrazech popisuji svůj příběh. Obrazy jsou o tématu mých každodeních pochyb nad světem a samou sebou. Každý obraz je sám svým příběhem a všechny dějové linie jsou navzájem propojené. Snažím se uměním sdělit svůj pohled na svět a pohled světa na něj a jak na něj reaguji.

Mé obrazy bych zařadila do expresionismu, ze kterého si sama beru hodně inspirace, převážně německý, tedy berlínští velikáni, jako Kirchner, Kandinsky nebo Nolde, v mých obrazech lze také hledat stopy české nové figurace a pop artu. Vyznačuji se silnými emočně zabarvenými tahy, přiznáním techniky a suré barvy, v mých malbách nikdy neuvidíte černou ani bílou, tyto barvy nemíchám ani nepoužívám, protože nic není černobílé.

Mé práce nejsou vždy dotažené do absolutní dokonalosti a technické zdatnosti jak by mohli být, ale to převážně kvůli mému nízkému věku, 16 let. Tvorba je pro mě vším, je to má vášeň a můj život, expresí žiji.

Zatím jsem toho za svůj krátký život nestihla, chodila jsem do pardubického Ateliéru Molo pod vedením Anny Janovské Zapletalové, a mám za sebou kurzy figurální kresby na SUPŠ Václava Hollara, Hollarce u Jany Truksové a na EDUSU u Petra Kolínského, momentálně studuji na střední škole multimediální obor výtvarnictví a užitý design v Praze.

Mé výstavy:

3.3. - 16.3. Galerie Ivana Bednáře, Pochyby

31.3. - 29.4. Kampus Hybernská, sklep, skupinová výstava Klimatického umění

3.4. - 30.4. Galerie U Zlatého Kohouta, skupinová výstava studentů

13.4. - 20.5. kavárna Putovní Pražírna, Pardubice, Ellen Anna Kovačíková

leden - únor 2024 Galerie Šatlava, Český Brod, Pochyby a muži

Kontakty:

e-mail: ellenanna@kovacikovi.cz

tel: +420 608 652 001

IG: @kovacikova.art

FB: @kovacikova.art