cs

Erika Hendrix

Narodila jsem se roku 1974 v severních Čechách. Fotografie mě přitahovala už od útlého dětství. Svět viděný přes objektiv fotoaparátu mi nedával spát. Tak stejně úzce se mě dotýkala i filmová kamera. Právě experimentování mnohých filmových kameramanů s obrazem, hrou světel a různými barevnými odstíny mě formovalo, možná více, než plejáda slavných fotografů. Za svůj dosavadní život jsem pořizovala fotky a videa vším co se mi dostalo pod ruku. Vždycky mě zajímalo a přitahovalo co se z daného přístroje dá pořídit a kam až umí zajít. Takže jsem přes analog doskákala až do světa digitálních zrcadlovek. A bez zrcadlovek. A nejen k nim.

To stejné se týká i obsahu. Přes krajinky, zvířátka a portréty jsem se dostala k fotografování ulic a měst. A jelikož jsem vždy inklinovala k tmavšímu odstínu barev a k temnějšímu projevu světla, bylo nad slunce jasnější, že noční život velkoměsta si mě brzy najde.

V současné době se věnuji fotografování Prahy. A to výhradně v nočních hodinách. Líbí se mi město ukazovat v noirové atmosféře, v celé své nahotě a drsné kráse, kterou každé velkoměsto oplývá. Pořizuji snímky nejen historického centra, ale i vzdálené periferie či útroby schované pod zemí. Prostě všechno, co se na území hlavního města a pod ním dá najít. Každá ulice, každá čtvrť, každé zákoutí umí vyzařovat svou energii. Každá ta energie je jiná. A každá ta část umí ke mně promlouvat. Hlavně poté, co ulice utichnou a většina lidí doma usíná. Všechny své obrázky pořizuji mobilním telefonem. Prověřit možnosti vestavěných fotoaparátů je pro mě výzvou.

Kontakt:

Ig: erika.hendrix11

Web: www.hendrixphoto.com

Fb: Erika Hendrix