cs

Eva Bernadetta

Narodila se roku 1978 v Počátkách na Vysočině, ale momentálně žije v Českých Budějovicích. Vystudovala speciální pedagogiku a celý život pracovala ve školství jako vychovatelka. Od raného dětství v ní budoval kladný vztah k malbě její dědeček Ferdinand, který sám maloval obrazy olejem. Díky němu se věnovala malbě na zeď, malbě akrylem a olejem. V roce 2017 jí shoda náhod přivedla ke kresbě tužkou. Začala se zdokonalovat v kresbě portrétů jako úplný samouk. 

Postupem času, když se vypracovala v technice, začala zvětšovat i své formáty. Největší formáty kreslené pouze tužkou jsou veliké 100x70. Později začala kombinovat tužku i s plátkovým zlatem. Její technika je natolik vypracovaná, že obrazy vypadají jako fotografie. 

Spolupracuje s firmou Koh-i-noor, kdy společnými silami vytvořili tužkou Infinite Black, která je teď novinkou na trhu. Má za sebou nespočet výstav po celé České republice.

Každý rok nakreslí speciální kalendář, který obsahuje jedno zvířecí téma. Navíc je kalendář obohacen i o báseň, která je přímo pro něj složena. Letošní téma je: "ježeček".

Když si chce odpočinou chvilku od kresby, tak se věnuje tvorbě obrazů "Vision"- směs sochařského a stavebního materiálu, obrazy "Eclipse" – alk. inkousty a epoxid.

Kontakt:

e-mail: bernadetta.eva@gmail.com

FB: Eva Bernadetta

IG:eva_bernadetta_art

Tel: 723422821