cs

Eva Tesařová

Kreslení i malování byla od útlého věku moje velká láska. Od malička jsem ráda překreslovala obrázky z knížek a časopisů. Během studií na gymnáziu jsem navštěvovala Základní uměleckou školu ve Slavkově, po gymnáziu mě život nasměroval na VUT fakultu stavební v Brně, v tomto oboru i pracuji. Po škole jsem na pár let s malováním přestala. Ke štětci jsem se vrátila naplno až po dětech, abych se především u malováni zrelaxovala. Garáž jsme přestavěli na malý ateliér a malování mě pohltilo. V Brně jsem navštívila kurzy kresby tužkou, malbu olejem i kresba portrétu uhlem.

Maluji podle nálady, nemám jeden vyhraněný styl. Ráda sáhnu po akrylových barvách, když mám málo času, protože rychle schnou, když mám více času, ráda maluji olejovými barvami, líbí se mi vystouplá sktruktura barvy na plátně, a stejně ráda vezmu tužku a jen tak kreslím.

Podařilo se mi uspořádat i pár výstav a předvést mou tvorbu. V roce 2018 ve Velké Bíteši, ve stejném roce v mé rodné vsi v Křenovicích u Slavkova, v roce 2020 v Brně, Galerie Titanium a v roce 2023 ve Slavkově u Brna.

Malování je pro mě relaxování, maluji podle nálady, zkouším různé techniky, maluji abstraktní obrazy, folkové umění, kubistická témata a další, ve stylu malování se stále hledám.

Kontakt:

e-mail: evatesarova82@gmail.com

web: www.et-atelier.com

Telefon: +420 606 037 454