Hana Buchtová

Již od dětství jsem ráda malovala.

Navštěvovala jsem lidovou školu umění v Ostravě 12 let. Po základní škole jsem chtěla nastoupit na uměleckou průmyslovku do Brna. Osud tomu, ale chtěl jinak.

Malování mě však provázelo celý můj život. Ve chvílích, kdy jsem potřebovala utéct od reality běžného dne, jsem si našla chvilku, kdy jsem se zavřela a věnovala se tomu, co mě v životě nejvíce naplňovalo. Malovala jsem akrylem. V roce 2017 jsem objevila kouzlo malování horkým a studeným voskem. Tato technika mě natolik okouzlila, že jsem se jí začala věnovat intenzivněji.

Miluji vůni včelího vosku, míchání pigmentů s včelím voskem. Při procesu se nepřestávám udivovat, jak zahříváním se všechny barvy prolínají a začínají tvořit společně se mnou nový obraz.

Ráda experimentuji a zkouším nové věci. Enkaustika je právě ta technika, která mi to umožňuje v plném rozsahu.

Jsem moc ráda, že již nastal čas, kdy mohu být sama sebou a dělat to co mě nejvíce naplňuje.

Kontakt:

Tel: 731 988 344

E-mail: buchtovah53@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/enkaustikart

IG: https://www.instagram.com/buchtovah/

https://www.instagram.com/enkaustikart/

https://hanabuchtova.cz/

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.