Ilona Kotík  Nástrahová

Pochází z Hradce Králové, obrázky různými technikami maluje od mládí a vystavuje pod svým dívčím jménem.

Začínala kresbami tužkou a naučila se využívat i barevnost pastelek. Postupně vyzkoušela různé techniky malování, pastelem, olejovými i akrylovými barvami.

Před několika lety využívala možnost malovat prsty, kterou dávají mazací pastelové barvy. Umožňují také různé barevné kombinace a tak pod jejími prsty vznikaly zajímavé a působivé obrázky. Hlavním námětem bývá okolní příroda doplněná různými náměty podle fantazie.

V poslední době ji zaujala malba akrylovými barvami, které dávají zase jiné možnosti tvorby.

Obrázky jsou různorodé a mohou připomínat procházky přírodou nebo náměty z říše snů a andělů, nebo abstraktní, snové. Bývají předlohami k přáním, nebo i pohlednicím, do kalendáře, i jako bytové dekorace. Od roku 2019 věnuje část své tvorby pro nemocné děti, které přes NF Šance onkoláčkům získaly za její obrázky už krásnou částku přes sto tisíc korun která stále přibývá.

Její malby dávají energii i potěší, vystavovala v Litomyšli, Lanškrouně, Rudolticích a Atelier Art festu před třemi lety.

Pojďme nyní s autorkou vstoupit do pohádkového světa fantazie. 

Kontakt:

E mail: ilonanastrahova@seznam.cz

Telefon. 725 914 160 Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.