Ivana Skálová

Už jako malá holka jsem si ráda kreslila. Žila jsem v době bez internetu, tak jsem vymýšlela způsob, jak se zabavit. Kromě venkovních aktivit jsem si vyplňovala svůj volný čas kreslením všeho, co se mi líbilo. Svoji první olejomalbu jsem namalovala před deseti lety, avšak aktivněji jsem se malováním začala věnovat teprve až posledních pět let.

Zaměřuji se na malování obrazů na plátno olejovými barvami, líbí se mi jejich sytost, konzistence a stálost. Zkoušela jsem malovat i akrylovými barvami, výhodou je jejich rychlé schnutí, ale přesto mě stále drží olejomalba. Inspiruji se tím, co mě nějakým způsobem zaujme, baví mě kubismus, buddhismus, ženské akty, flora, ale také zajímavá abstrakce. Líbí se mi realita přetvořená do abstrakce. Občas vyměním klasický štětec za špachtli, kdy vzniká zase jiná, zajímavá textura. Nemaluji portréty lidí ani krajinky, není to můj šálek čaje ani kávy:) V dnešní době můžeme mít přeci krásné fotografie.

Maluji převážně v neutrálních barvách jako je černobílá, šedá, zlatá, stříbrná, také mám ráda vínově červenou atd. Myslím, že obrazy v těchto barvách se lépe hodí do každého interiéru. Nemám ráda přeplácané kombinace barev, vše by mělo krásně ladit a zapadat do sebe.

Nemám však problém spolupracovat se zákazníkem a navrhnout obraz v barvách dle jeho představ. Maluji i na zakázku.

Kontakt:

web: https://ivana-skalova.webnode.cz

IG: Ivana Skálová (@artiviska)

Fler: ywiska

e-mail: ivca.skalova@email.cz