Ivana Skálová

Už jako malá holka jsem si ráda kreslila. Žila jsem v době bez internetu, tak jsem vymýšlela způsob, jak se zabavit. Kromě venkovních aktivit jsem si vyplňovala svůj volný čas kreslením všeho, co se mi líbilo. Svoji první olejomalbu jsem namalovala před deseti lety, avšak aktivněji jsem se malováním začala věnovat teprve až posledních pět let.

Nyní se zaměřuji na malování obrazů na plátno akrylovými barvami, dříve jsem malovala pouze olejem. Inspiruji se tím, co mě nějakým způsobem zaujme, baví mě kubismus, buddhismus, ženské akty, flora, ale také zajímavá abstrakce. Líbí se mi realita přetvořená do abstrakce. Občas vyměním klasický štětec za špachtli, kdy vznikne zase jiná, zajímavá textura. Nemaluji portréty lidí ani krajinky, není to můj šálek čaje ani kávy:) V dnešní době můžeme mít přeci krásné fotografie:-)

Maluji převážně v neutrálních barvách jako je černobílá, odstíny šedé, zlatá, stříbrná, měděná, bronzová, také mám ráda vínově červenou atd. Myslím, že obrazy v těchto barvách se lépe hodí do každého interiéru. Nemám ráda přeplácané kombinace barev, vše by mělo krásně ladit a zapadat do sebe:-)

Nemám však problém spolupracovat se zákazníkem a navrhnout obraz v barvách dle jeho představ. Maluji i na zakázku.

Kontakt:

web: https://ivana-skalova.webnode.cz

Instagram: Ivana Skálová (@art_ivi_ska)

Fler: https://www.fler.cz/shop/ywiska

Email: ivca.skalova@email.cz