cs

Iveta Pečenková

V ateliéru mi pod rukama vznikají keramické výrobky, na kterých nechávám svůj otisk. V dokonale nedokonalých tvarech jsem našla zalíbení
a hrnčířský kruh téměř nepoužívám. Modelované výrobky vyžadují více časového prostoru. Nechávám je klidně i dlouhý čas dozrát, než nastane chvíle dokončení. Ke každému výrobku mám vztah. Několikrát ho vezmu do ruky. Pečlivě vybírám glazuru, kterou ke konkrétnímu výrobku použiji. Tím spíše mi udělá radost, když se mé výrobky stanou součástí vašeho všedního dne.

Má současná tvorba se točí kolem rostlinných motivů, co se týče zahradních dekorací, a také reliéfů, které jsou mojí vášní a zkouškou trpělivosti. Obzvláště gotické kachle, které jsou pro mne velký relax. Můžete také vidět tvorbu z mého nitra, mých pocitů a možná vášní, kterou na výstavách doprovázím i svými texty. Některé jsou dost osobní a niterné, možná kontroverzní a šokující.

Poslední dobou se veškerá tvorba točí kolem zahradních či interiérových dekorací. Nejčastěji tvořím koule od malých až po velké. Jsou různě prořezávané, děrované a lidé si je nejčastěji umisťují s osvětlením nebo jimi nechávají různě prorůstat okrasné rostliny.

Kontakt:

email: ipecenka@centrum.cz

IG: @trochu_barev