cs

Jana Sádriková


Rodačka z Klášterce nad Ohří, narozená 7. 5. 1971 (malíř - samouk)

Začátky:

Když se rozhodovalo kam na střední školu a její výběr umělecké školy neprošel přes síto tehdejší starostlivosti rodičů, vystudovala školu, která s uměním měla málo společného. Nicméně po letech se ukázalo, že smyslem jejího života je právě umění. Intenzivněji se tvorbě opět začala věnovat v roce 2005, kdy tuto činnost začala vnímat jako možnost sebevyjádření a úniku od každodenních starostí.

Styl a záměr tvorby:

Přes obrazy ve stylu realismu, který ale dost omezoval její přirozenou kreativitu a spontánní projev, nalezla po letech hledání a zkoušení různých technik svou vlastní techniku a styl malby. Jedná se o kombinování různých akrylových technik, kdy výsledek není předem daný. Je to pouze hra s barvami spojená s její vlastní představou plnou fantazie. Média, která používá pro své obrazy, jsou akrylové barvy, strukturovací gely, ale také látky, přírodniny. Miluje přírodu a tak jsou její originální a tak trochu surrealistické obrazy plné lásky k ní, krajinných scenérií plných barev, lásky, něhy a laskavosti. Jsou to příběhy lesního společenství, ve kterých pozorný divák najde skryté předměty a symboly. 

Svůj projekt nazvala Příroda do obýváku - dostaňme kus krásné přírody prostřednictvím obrazů i do našich domovů či nudných pracoven. Svými obrazy chce přinášet harmonii a pozitivní myšlení. Dnes je její koníček i její profesí. Kromě malování obrazů také pořádá výtvarné kurzy pro širokou veřejnost. Několikrát za rok je její tvorba prezentovaná na společných i samostatných výstavách a její obrazy jsou v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.

Kontakty:

Tel: +420 607272188

web: https://janasadrikova.cz

FB: Obrazy Jana Sádriková

IG: obrazy_jana_sadrikova