Jana Urešová - Jaure Art

Narodila jsem se na Vysočině roku 1977. Už od dětství mě bavilo vytvářet různá výtvarná díla (z moduritu, kresba květin). Jednou u nás doma byla na návštěvě paní, která se živila kreslením květin na sklo, a to mě tak zaujalo, že jsem přemýšlela o střední škole s výtvarným zaměřením. Nakonec jsem si vybrala Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni. Po maturitě jsem odešla studovat do Prahy vyšší školu s ekonomickým zaměřením, při kterém jsem krátce působila v jednom malém keramickém ateliéru. Zde jsem se seznámila s technikami modelování figurek, reliéfů a glazování.

Po škole jsem nastoupila do zaměstnání (kancelářská profese), vdala se a porodila dvě děti a opět nastoupila do kancelářské práce, kterou dělám doposud.

Děti vyrostly a já začala mít více času pro sebe. Modelování je mým velkým koníčkem, proto jsem si zařídila vlastní ateliér a plním si svůj sen - být vystavujícím umělcem.

Modeluji hlavně těla nahých žen v různých pozicích, inspiraci hledám v sobě a svých fotkách. Tvorba mě naplňuje a vždy mě velmi potěší, že se mé dílo líbí. To mě zároveň pohání kupředu tvořit a zhmotňovat své představy.

Ráda tvořím i sošky nebo sousoší na přání. To je pro mě vždy výzva a objevování nikdy nekončících hranic.

Kontakt:

Tel.: +420 605 849 869

Email: uresovajana@seznam.cz

Instagram: jaure.art

FB: @jaureart
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.