cs

Jana Urešová

Ateliér autorské, ručně dělané dekorativní keramiky a soch

"V srdci nosíme vše, co tvoříme"

Andrea del Verrocchio

Jmenuji se Jana Urešová a tvořím pod jménem Jaure ART. Narodila jsem se v malebném kraji Vysočina roku 1977. Již během dětství mě fascinovalo tvoření rozmanitých výtvarných děl z moduritu nebo kresba něžných květin. Pamatuji si na svého dědečka, který se mnou seděl u stolu a dohlížel na mé tahy tužkou po papíře.

Osud mě zavedl na Střední průmyslovou školu v Bechyni. Po jejím úspěšném absolvování jsem pokračovala do Prahy na Vyšší školu s ekonomickým zaměřením. Během tohoto období jsem měla možnost krátce působit v profesionálním keramickém ateliéru pana Hrdličky. Setkala jsem se zde s fascinujícím světem modelování pohádkových sošek, reliéfů a získala znalosti v technikách glazování. Keramická hlína se více a více stávala neodmyslitelnou součástí mého srdce.

Přestože jsem měla dlouhou pauzu od keramické hlíny (narodily se mi postupně dvě děti a poté jsem strávila několik let v kanceláři), se nyní postupně začínám naplno věnovat své tvorbě. Není to dlouho, co jsem si zařídila svůj keramický ateliér. Je to moje magické místo. Keramika a sochařství jsou nejen umělecké formy, ale také způsob života. Jsou to cesty, které mě vedou k objevování krásy, tvořivosti a sebepoznání. Práce s hlínou mi dává možnost vyjádřit své nejhlubší emoce a překročit hranice obyčejného.

V mé nabídce naleznete originální dekorativní keramiku v podobě soch žen, soch na zakázku, květin, domečků, listů s autorskými motivy a provedením, která je ručně modelována a glazována. Výrobky pálím na teplotu 1.050 °C – 1.180 °C.

FLORENCIE, perla Itálie

Florencie se stala mým druhým domovem. Od chvíle, kdy jsem sem poprvé v roce 2022 zavítala jako obyčejná turistka, mě toto město naprosto uchvátilo a zamilovala jsem si ho na první pohled. V následujících měsících jsem se do Florencie začala vracet, avšak tentokrát jako studentka sochařství v ateliéru renomovaného umělce Jasona Arklese, který působí jako sochař a lektor ve Florencii již řadu let. Mé studium je zaměřeno především na figurální sochařství s modelováním dle živého modelu technikou sight-size. To mi umožňuje prohloubit umělecké a technické dovednosti.

Kontakt:

FB: jaure.art

IG: jaure.art

web: www.jaureart.cz

e-mail: jaureart@seznam.cz