Jana Žany Bierhanzlová

je profesionální kytaristkou a již 46 let polovinou Českého kytarového dua, známého u nás i v zahraničí.

V posledních letech si kromě hudební kariéry (čítající přes 4300 koncertů u nás i v zahraničí) získává stále větší renomé svou výtvarnou činností. O jejím uměleckém vývoji i rostoucím uznání jako malířky svědčí rozsáhlý počet samostatných i skupinových výstav. Její obrazy se nacházejí jak ve vlastnictví institucí, tak i v soukromých sbírkách.

"K malování i hudbě mě vlastně přivedl můj dědeček, jmenoval se Antonín Dvořák a se slavným skladatelem měl společné nejen jméno, ale i lásku k hudbě, hrál na housle, a stejně jako mistr miloval Příbramsko, odkud pocházel. Má nejstarší vzpomínka je, jak sedíme s dědečkem u stolu a do starého sešitu kreslíme ilustrace k příběhům, které jsme společně vymýšleli."

Fantazie, která byla v dětství podporována, se naplno rozvinula až po letech. Hektický život profesionálního hudebníka a rodina spotřebovaly veškerý čas. Touha tvořit něco hmatatelného však autorku neopouštěla.

" Nápady přicházejí ve vlnách, s větším či menším odstupem, vždy mě to ale zcela pohltí a často u malířského stojanu trávím mnoho hodin v kuse, abych na plátno dostala co nejvíce, netrpělivá, nedočkavá, zvědavá na výsledek."

"Barvy a tvary - to jsou dvě hlavní veličiny, od hud by tak odlišné a inspirující, je to úchvatné dobrodružství ticha, intimní dotek oka a duše."

"Malování je pro mě protipól k hudební profesi, je to jiná kolej, po které se mé myšlenky rozjedou, poskytuje mi energii pro další činnost."

Své obrazy signuje přezdívkou Žany, pocházející od studentských let na Státní konzervatoři v Praze.

Kontakt: 

E-mail: bierhanzl@centrum.cz

www.zany-prague.com

www.czech-guitar-duo.com

FB: Jana Bierhanzlová

FB: Czech Guitar Duo

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.