cs

Jitka Hanyšová

"Obrazy, které tvořím, jsou odrazem mých pocitů a emocí. Když vezmu štětec do ruky, je to jazyk kterým mluvím. V tu chvíli nic jiného neexistuje, čas jakoby se zastavil. Je pouze tady a teď a já jsem najednou klidná, naplněná a vnitřně šťastná."

Malování je součástí celého mého života a začalo mě bavit už v dětství. Jakmile jsem někde zahlédla tužku, hned jsem něco kreslila. Chtěla jsem se o něm dozvědět víc, proto jsem časem začala chodit do přípravného kurzu na uměleckou školu. Tam jsem ale zjistila, že malovat na povel, bez správné nálady nebo objektu, který se mi opravdu líbí, není nic pro mě. V průběhu let jsem kromě tvoření všeho druhu našla zalíbení v enkaustice. Na pár let jsem se také amatérsky věnovala focení, které mě velice bavilo. Vždy jsem se ale vrátila k malbě abstrakce, kde se mohu svobodně vyjádřit bez hranic a pravidel.

Maluji především na plátno akrylovými barvami, štětcem a špachtlí. Nejraději tvořím obrazy se strukturou, mnohdy kombinuji různé techniky a styly a velmi ráda experimentuji. Období zemitých tónů, jemných linií, střídá období výrazných barev a ostrých rysů. Stále objevuji něco nového, co musím vyzkoušet. I když nemám výtvarné vzdělání, malování mě baví a mám chuť se neustále posouvat dopředu. Velice mě inspiruje hudba, kterou téměř vždy při malování poslouchám. Občas je to knížka kterou přečtu, vůně kterou ucítím, vzpomínka a nebo jen procházka přírodou.

Přála bych si, aby mé obrazy dělaly lidem radost. Aby je upoutaly a oni věděli, že mají ten správný obraz, který k nim mluví stejnou řečí.

Vystavovat budu úplně poprvé. A i když je to pro mě velké vystoupení z komfortní zóny, jsem za tuto příležitost velice vděčná, protože si plním svůj dětský sen. Těším se na nové zkušenosti a fajn lidi, které určitě potkám.

Jitka Hanyšová - abstraktní obrazy

Kontakt:

IG: jihany.art

e-mail: hanysovajitka@seznam.cz