cs

Jitka Koláčková

Vyučila jsem se v oboru Zlatník - Klenotník. Dlouhá léta jsem se věnovala svému řemeslu ke kterému patří i nákresy výrobků apod. Bylo to náročné i časově a přišlo období, kdy už mne moje práce nenaplňovala. Přihlásila jsem se do kurzu malování a to mne tak uchvátilo a zalíbilo se mi to, že už jsem u toho zůstala.

Dostala jsem se na kurz k Janě Laštovičkové Grygarové a tím pro mne před čtyřmi roky vlastně vše začalo.

Absolvovala jsem potom ještě několik kurzů, kde jsem zkoušela různé techniky.

Vyzkoušela jsem třeba i airbrush, který se mi moc líbí, ale je to pro mě technika příliš namáhající ruku, takže jsem se vrátila k mému oblíbenému štětci.

Nemám vyhraněné téma, maluji vše, co se mi líbí. Malba mne moc baví a vždy, když mám rozmalovaný obraz se moc těším na jeho dokončení. Líbí se mi barevné a výrazné obrazy. Nejvíce mne zaujala olejomalba. Olej je krásný, moc dobře se mi s ním pracuje. Když maluji, připadám si trošku jako v jiném světě, krásně se odreaguji od všeho zlého. Maluji krajinky, portréty, zátiší i na zakázku dle vlastního zadání.

S každým obrazem se mazlím, snažím se, aby byl dle mého umění a možností to nejlepší ze mne.

V každém obraze je pak kousek mě. Jsem moc ráda, když si můj obraz někdo koupí nebo ho daruji a toto moje dílo visí u někoho doma a dělá mu radost.

Ve Velkých Přílepech v ateliéru ARTELIS, jehož majitelkou je Eliška Hesslerová, vedu kurzy olejomalby pro dospělé a s dětmi malujeme temperami, pastelkami nebo pastelem.

Kontakt:
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.