cs

Karin Brůžková

Moje cesta k malování nebyla úplně jednoduchá a uhlazená. Vlastně jsem se k němu dostala až když jsem měla děti. Spolu jsme vytvářeli, kreslili, malovali a já jsem zjistila, že mi to přináší radost a uspokojení.

Malování jsem objevovala nejdříve sama, pak podle knížek a také jsem navštěvovala kurzy zkušených akvarelistů.

Začala jsem tužkou a tuší, a postupně jsem vyzkoušela i tempery a pastelky. Nakonec jsem se ukotvila u akvarelu, který mě okouzlil svou jemností a křehkou krásou.

Obrázky vzniklé z vody a trochy pigmentu mohou zprostředkovat náladu, atmosféru a umožňují vytvářet zajímavé efekty jako z jiného světa.

Oblíbila jsem si malování květin, krajin, zátiší i portrétů. Nebráním se ničemu novému, hlavně se mi musí líbit motiv. V poslední době jsem se začala věnovat i sketchingu, což je kombinace akvarelu a lineru. Touto technikou vytvářím obrázky uliček, převážně Kutné Hory, kde momentálně žiji.

V Kutné Hoře mám i výtvarný ateliér Kočka, kde spolu s dalšími lektory vedeme kurzy kreslení a malování.

Kontakt:

Tel: 736 210 012

e-mail: karin@umelecke-kurzy.cz

www.umelecke-kurzy.cz

FB: Karin Brůžková nebo Relaxuji a tvořím

IG: Narika367Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.