cs

Kateřina Šamajová

Zdravím nadšence umění,

dovolte abych představila sebe a svou značku.

Jmenuji se Kateřina, ale přátelé mi říkají Katcho. Podle toho se jmenuje moje značka Katchaboards. Pod tímto jménem vyrábím již třetím rokem balance boardy. Desky jako takové vznikají v malé dílně pod mýma rukama. Boardy jsou z bukového dřeva, výjimečně z překližky a jsou opatřeny zarážkami pro bezpečnější užívání. Každý board je prodáván s válcem z umělého korku či ze dřeva.

A teď pro vás to zajímavější. Na desky maluji či vypaluji originální motivy dle nálady a chuti. Dříve jsem vyráběla desky jen na zakázku, ale momentálně tvořím, co mě napadne. Konečně tak mohu upustit uzdu své fantazii. Styl se časem u každého umělce mění, nejraději zůstávám u kombinace realistiky, geometrických tvarů a siluet.

Inspiraci nacházím v přírodě, která jak jistě víte maluje ze všech nejkrásněji. Dále jsme se začala věnovat dřevěným obrazům, kterými mohu oslovit větší skupinu milovníků umění. Technika je stejná, obohacena občasnými 3D tvary.

Umění a tvorba je v mém životě už od nepaměti. Vždy jsem si kreslila nebo něco vyráběla. Po základní škole jsem šla studovat uměleckou školu, kde jsem zdokonalovala kresbu, tvorbu 3D soch, typografii a počítačovou grafiku. Dnes mohu s klidem říct, že nic z toho nebylo zbytečné a mohu tento vynaložený čas zužitkovat v tvorbě. Sice se nejčastěji věnuji boardům a obrazům, ovšem pro odlehčení se moje tvorba ubírá k dřevěným hračkám, záložkám do knížek, přáním k narozeninám a drobnému nábytku.

Na veletrhu budu poprvé, a tak jsem sama zvědavá koho tam potkám a jak se vám moje práce bude líbit. Na místě budete moci balance boardy i vyzkoušet.

Kontakt : 

Tel: +420 777 264 111

IG:  katcha_boards 

e-mail: katchaboards@gmail.com