Klára Šiška

Hluboké spojení se sebou, nitrem a s přírodou a jejími procesy, cykly - to je to, co mě fascinuje a inspiruje. Jemné okamžiky odevzdání se a naplnění životem v barvě, tahu štětcem či tanci, které mě pohltí celou a odnesou jako ve snu. A hledám způsoby, jak na tuto cestu vzít sebou i ostatní – diváky. Věnuji se malbě a také prostorovým instalacím a performance. 

Ve svých obrazech si dávám prostor pro experiment a zkoumám, jak je možné otevřít se autentické tvůrčí síle, která vychází z nitra. Té co nemá žádnou cenzuru a pravidla. Jak díky ní zachytit v obraze i to, co není viditelné okem. Inspiruje mě expresivní a abstraktní malba i japonské krajiny plné klidu v harmonickém pojetí krásy.

Vystudovala jsem SUPŠ v Uherském Hradišti v ateliéru Malby. Pokračovala jsem ve studiu umění na FaVU v Brně, v ateliéru Performance. Spolupracuji na projektu Brno Tiskne, máme za cíl vytvořit prostor pro naše experimenty v sítotisku a místo, kde můžeme vést ostatní k vlastní kreativitě. Spoluzaložila jsem projekt Niterné, kde společně hledáme cesty jak se díky umění spojit se sebou a s kreativitou vycházející z vnitřní motivace.

Kontakt:

web: www.klarasiska.cz

IG: _klara_siska_

FB: Klára Šiška

Projekt Niterné na FB: Niterné

Otevřená sítotisková dílna: www.brnotiskne.cz