Kristýna Benešová

Čím začít. Narodila jsem se v rodišti R.A. Dvorského - ve Dvoře Králové nad Labem. Chodila jsem, jako spousta dalších, lidově na výtvarku. Tím samozřejmě myslím základní uměleckou školu, kde jsem měla možnost vyzkoušet všemožné výtvarné techniky, nicméně jsem si nikdy nemyslela, že bych se něčím takovým mohla živit. To byly tenkrát jen vzdušné zámky, o kterých jsem nikdy nepřestala přemýšlet a účast na tomto festivalu beru jako možnost si minimálně část tohoto snu splnit.

Zatímco jiné děti chodily do hračkářství nebo později do tabákových potřeb, já měla nejradši papírnictví a pak výtvarné potřeby. V rodině nejsem jediná, kdo má určitý malířský talent, ale nikdo se tomu nevěnoval a já bych ráda tento realistický přístup mých předků k životu trochu změnila.

Plátno jsem si zamilovala pár let zpátky a není cesty zpět. Má tvorba není zařaditelná do jednoho stylu, jelikož se řídím pocity, momentálním rozpoložením a nebo prostě zkouším nové věci.

Pracovala jsem na malých výtvarných projektech jako třeba návrh na altán v parku mého města, nebo později spolupráce s MÚP 6 na dětském dnu, konkrétně výroba fotografického panelu pro děti.

Kontakt:

Tel: +420 604570176

Email: hummingbird.kristy@gmail.com

FB: Kristýna Benešová

IG: kerstynbenes
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.