Kristýna Dolejšová

Jmenuji se Kristýna Dolejšová a jsem hrdou absolventkou střední umělecké školy Václava Hollara.

Od dětství jsem byla tvůrčí dítě, které trávilo většinu času na kroužku výtvarné výchovy v ZUŠ Velké Popovice a paní učitelka mě nechávala chodit i nad rámec zaplacených hodin. Díky ní jsem se dostala do uměleckého světa prostřednictvím Hollarky. Od té doby jsem nepoučitelný milovník umění a sama jsem během studií propadla malbě a starým grafickým technikám, především linorytu, suché jehle a leptu.

V současné době učím jako učitelka v mateřské škole, ale ve volných chvílích tvořím ve svém ateliéru na půdě.

Mou vášní býval akryl, ale v únoru letošního roku jsem nalezla sytou krásu olejových barev na plátně. Tvořím své fantaskní představy často inspirované přírodou a ve svých obrazech se zaměřuji na palčivá témata, která vidím kolem sebe, nebo která sama prožívám. Někdy se cítím být spíše uměleckou aktivistkou, která své názory křičí do světa skrze plátno vypnuté v rámu. Často pracuji s kovovou folií a potahuji s ní části svých maleb, protože jsem fascinována náboženskými zlacenými obrazy, nebo experimentuji s různými pigmenty.

Kontakt:
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.