Kryštof Kubec

Mé jméno je Kryštof Kubec a přes 10 let se živím jako řemeslník. Postupem let se mou hlavní pracovní náplní se staly rekonstrukce bytů a domů. I když jsem profesně rostl, chyběla mi v životě kreativní činnost. Potřeba tvořit rukama mě provází celý život, ale chuť po sebevyjádření a svobodné tvorbě byly stále palčivější.

V roce 2023 mě neochota vyhodit zbytky stavebního materiálu ze zakázky přivedla na nápad vytvořit plastiku lidského těla ze střepů keramických obkladů. V následujících měsících vzniklo několik plastik, z nich jedna se stala součástí benefiční aukce na podporu prevence proti rakovině děložního čípku v rámci projektu Drzý Akt.

Ústředním tématem mých prací je láska a její důležitost pro společnost a její zdraví i pro zdraví a štěstí jednotlivce. Mým cílem je vyobrazit lásku jako sílu, která nás drží pohromadě, navzdory rozdělujícím vlivům a tendencím společnosti. Zároveň se snažím vdechovat nový život předmětům a materiálům, které již posloužily svému primárnímu účelu, ať už se jedná o sochy, nebo jiná plastická díla.

Kontakt:

Ig: @craft_meets_art

Pro spolupráci mě neváhejte oslovit buď formou zprávy na instagramu a nebo emailem: craftmeetsart@gmail.com