cs

Květuše Burešová

nar. 9.11.1950 - Mladá Boleslav

Prvotinami ve veřejné tvorbě byly v devadesátých letech miniatury krajin olejem a akvarely, s motivy přírody a květin. Před deseti lety jsem se aktivně k malování vrátila. Nejprve k technice akvarelu, následovala olejomalba, malba akrylem, strukturální malba. Nejvíce jsem si oblíbila olejomalbu, kterou lze krásu a barevnost krajiny, květin, stromů a všeho kolem nás vyjádřit co nejvěrněji.

Má tvorba je realistická, ale snažím se do obrazu vnést svůj pohled a své vnímání malovaného tématu. Každé téma je pro mne výzvou, kterou chci zvládnout a následně radostí z hotového obrazu.

Dále se zabývám malbou na hedvábí, kde mám pocitově větší možnost uplatnit svou fantazii. Mou tvorbu můžete vidět jak v galeriích, tak na výstavách.

Malování je pro mne důležitou součástí života, dodává mi radost z tvorby, chuť poznávat nové techniky, možnost nových kontaktů, nových přátel, jednoduše řečeno naplno žít.

Kontakt:

www. buresova.stranky1.cz

e-mail: buresova.kvetuse@gmail.com

fb: Květuše BurešováHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.