cs

Ladislav Kratochvíl

Ladislav KRATOCHVÍL se narodil v roce1967 v Roudnici nad Labem.

Od dětství se zajímal o výtvarnou tvorbu. Kreslil a maloval vše, co ho zaujalo ve svém okolí. Sáhl téměř po všech technikách výtvarnictví. Jeho talentu si všiml učitel výtvarné výchovy již na základní škole. Proto v letech 1978 - 1982 navštěvoval Lidovou školu umění v Litoměřicích a to s výborným prospěchem.

Své výtvarné nadání chtěl dále rozvíjet na některé umělecké střední škole. Do Středního odborného učiliště v Kamenickém Šenově, obor malíř skla a porcelánu nebyl bohužel pro velký počet uchazečů přijat.

Na malování ale nezanevřel a věnuje se mu i nadále. Stále se zdokonaluje se ve výtvarných technikách.

Většinu času se věnuje malováním portrétů, a to jak tužkou, tak i olejem na plátno. V roce 2018 vydal nástěnný kalendář olejomaleb s portréty. Do svých obrazů vkládá duši a tím získávají jeho díla dynamiku jednotlivých výjevů.

Nyní žije v Chrastavě, kam se přistěhoval v roce 2007. Do současné doby vystavoval svá díla samostatně v roce 2013 v Chrastavě, 2016 na zámku v Lomnici nad Popelkou, v r. 2018 v Malém divadle Liberec a na mnoha dalších místech libereckého regionu.

Kontakt:

Tel.: 724 901 327

E-mail: kratochvillbc@seznam.cz

Web: www.ladislav-kratochvil.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.