cs

Lea Kolkopová

Jmenuji se Lea Kolkopová a pocházím z malé vesnice za Brnem, která mě dodnes velmi inspiruje a jejíž les je mi blízký a čerpám z něj energii. Žiji a tvořím v Brně, městě, které mě baví svojí rozmanitostí, kulturou a lidskou kreativitou. Maluju a kreslím od dětství a bylo mým snem být jednou malířka. Moje nadšení pro umění rozvíjel PhDr. Jiří Homola již během mého dospívání. Velmi mě inspiroval jako člověk, stejně tak i jeho volný tah štětcem. V jeho ateliéru jsem strávila 10 let, ale v době svého dospívání jsem nenašla svůj styl, vystudovala grafiku a nevěděla jsem co dál.

Okolo 20ti jsem na malování zanevřela, nerozuměla jsem jak bych se malbou mohla živit, vystudovala jsem Italskou lingvistiku, obor, který mě velmi bavil a baví. Cestovala jsem, poznávala svět, učila se jazyky.

V roce 2016 jsem se rozhodla jít na volnou nohu, cítila jsem velkou potřebu sebevyjádření, dělat si věci po svém. Zcela mě pohltila abstraktní tvorba, která ve mě vyvolala touhu tvořit kurzy, kde lidi budou moci být sami sebou, projevovat se. Popsala bych se více jako "předavatelka", velmi mě baví pracovat s lidmi, probouzet v nich radost ze života, rozvíjet jejich potenciál, dávat jim svobodu v tvorbě.

Malování obrazů, hlavně akrylem jde ruku v ruce s výukou - nebo-li pořádáním mých "Svobodných kurzů". Maluji si stále tak, jak to cítím: jednou abstrakci, jednou krajinu a teď nejvíce barevné portréty, kde více než o perfektní podobu mi jde o vyjádření se barevně, uchopit to po svém, dodat portrétu duši.

Kontakt:

www.leilakolkop.cz

FB: https://www.facebook.com/LeilaKolkopArt

IG: https://www.instagram.com/leilakolkop_art/?hl=csHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.