Ljubov Ananina

Ljuba Ananina se narodila v severském městě Archangelsk. Malovala od dětství a proto vystudovala uměleckou školu a poté vystudovala Umělecko-pedagogické lyceum v Archangelsku. V dospělosti absolvovala kurz olejomalby v Brně. Zúčastnila se také masterclassů ukrajinské malířky Eleny Iljičové a americké malířky Trishy Adamsové.

"Lidé jsou zahlcení informacemi, úkoly a výsledky v práci. Náš současný život je tak rychlý, že si jen zřídka uvědomujeme hodnotu obyčejných krásných okamžiků nebo předmětů kolem nás. Pro mě to byl důvod, proč jsem se vrátila k malování. Nesnažím se "křičet" obrazem nebo vyjadřovat nesouhlas. Mé obrazy nevzbudí ve vás silné emoce, naopak přeji, aby evokovaly stav hlubokého vnitřního klidu, který já mám při vytváření díla."

Ljuba v současné době žije a pracuje v Brně. Většina jejich obrazů je v klasickém stylu a používá olejové barvy na plátně, ráda zkouší různé techniky od alla prima po vrstvení lazur. "Snažím se přenést barvy života na plátno, zachytit krásnou chvíli v obraze, ať už je to pohled do krajiny, zátiší s květinami nebo žena. Malování je pro mě meditací, při které utichne neustálý proud myšlení."

Ljuba uspořádala několik samostatných výstav v Brně a zúčastnila se mezinárodní soutěže v Lucembursku. Její díla jsou v soukromých sbírkách v ČR.

Kontakt:

tel.: +420 799 799 503

web: www.artananina.com

e-mail: artananina@gmail.com, Liubov.ananina@seznam.cz