cs

Lucie Jechová

Jmenuji se Lucie Jechová a pocházím z krásného lázeňského města na západu Čech, z Karlových Varů do kterých se vracím velmi ráda. Díky vysokoškolskému studiu v Liberci jsem se dostala až do Rumburka, kde také tvořím své světelné foto obrázky. Mojí srdcovou záležitostí se stalo malování světlem, ke kterému mě vlastně přivedla doba COVIDová. Na internetu bylo zajímavé on-line vysílání Pavla Pližingra o malování světlem. Popisoval jednotlivé světelné techniky tak poutavě a velmi jednoduše, že jsem si to chtěla hned vyzkoušet. A tak přišlo na svět mé první malování světlem. 

Když už mi nestačily jednoduché obrázky malými lampičkami, snažila jsem se o vytvoření něčeho "jiného - unikátního" a tak jsem si pro tyto účely koupila svou 1.foto kouli (lens ball). Ve spojení se zrcadly a barevnými světly vznikaly nejrůznější barevné kreace, které se odrážely a obracely zároveň. Když už nebylo co fotit, snažila jsem se nalézt další "jinakost" a našla jsem ji v různě tvarovaném sklu. Technika svícení sice zůstala stejná, ale změnil se mi tím pohled na věc. Sklo za studena již nejde tvarovat, ale jde ho různě fotit. Nejen sklo je fotogenické.

Jako dalším středobodem mého focení se stala portrétní fotografie. Než mě tato disciplína také pohltila, chodila jsem nejprve na nejrůznější foto workshopy, abych si nejprve "osahala" budoucí terén. A díky těmto foto cvičením jsem se naučila nebát se jít ještě dál, až za hranice mé komfortní zóny. Myslela jsem, že akty nebudou nikdy v mém portfoliu, ale jsou tam a někdy i dost hrdě. Nejraději fotím v černobílém režimu. Za ten čas, co takto fotím, jsem si vytvořila díky svému kreativnímu myšlením i svůj osobitý styl, který je prostě jiný. Mojí doménou je, využít prostor ve prospěch fotky.

Občas je možné vidět mé obrázky i v různých foto časopisech, jako např. Digitální foto, či Československá fotografie. Nebo jsou také k vidění na nejrůznějších foto výstavách od Rumburka až po Hranice v Čechách.

Kontakt:

Ig: lucy.jech

Web: www.jechova-foto.eu

Fb: Lucie Jechová