Marek Werthaim

Jsem dítě 90. let a pocházím z Prahy. Vyrostl jsem v umělecky založené rodině zabývající se hudbou a malbou. Jako malé dítě jsem se věnoval vytvářením obrázkových knížek inspirovanými filmy a psaní povídek na psacím stroji. Později se moje tvorba vydala směrem komiksu a vlastní hudby. 

Za pár let se mi vrátila touha po klasickém psaní a já se začal věnovat psaním fantasy knihy, které nakonec dopadlo nedokončenými povídkami. Mezi tím jsem napsal několik menších povídek z našeho světa zaměřené na psychologické proměny postav. V té době jsem namaloval několik obrazů na papír a později se přesunul na plátno. 

Zaujala mě abstrakce, kde je určitý prvek tajemna. Líbí se mi rozmanitá interpretace námětu v každém abstraktním díle. V roce 2016 se mi podařilo prodat první obraz a já se do malby plně ponořil. Další rok se konala mezinárodní výstava umění v Praze a já se jí účastnil jako asistent mého dobrého přítele. V roce 2018 jsem se zúčastnil druhého ročníku, této výstavy už jako vystavovatel. 

Od té doby, co jsem prodal další obrazy se moje odvaha na plátně rozšiřovala. Nyní se věnuju jak malbě, hudbě, tak i psaním dalších povídek a pracuji na knižním zpracování vymyšleného fantasy příběhu s westernovými prvky.

Kontakt:

web: www.marekwerthaimart.com Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.