Margarita Verner

Mé jméno je Margarita. Má řecký původ – znamená "Perla", a voda je skutečně můj živel, i když jsem se narodilana místě tisíce kilometrů vzdáleném od moře a oceanu, v samotném centru Euroasijského kontinentu uprostřed nekonečných planin Kazachstánu, ale moje srdce našlo svoji cestu k vodě skrz akvarel.

Mé vytrvalé přání kreslit se objevilo ve věku tří až čtyř let. Avšak možnost koupit album na malování v té době neexistovala. A tak mi maminka dovolila pokreslit volné stránky v knihách. Za nějakou dobu nezbylo na stránkách mých četných knih žádné volné místo.

Od dětství mě inspiroval svět kolem, příroda, zvířata a svoji lásku k nádheram světa kolem mě jsem přenesla do svého umění. Nejvíc mě inspirují mořská panoramata, dobrodružství a cestování.

Moje vášeň pro malování mořských krajin a přírody stále rostla, podpořená mou cestovatelskou duší, rozšiřováním znalostí o planetě kolem mě, učením se nových technik, používáním nových materiálů...

Mým oblíbeným uměleckým médiem v současnosti je akvarel, protože narozdíl od ostatních výtvarných technik nejvíc mě učí SPOLUPRÁCI s materiálem, narozdíl od ostatních technik jakož olejomalba nebo akrylová malba akvarelu nelze velet, člověk ho musí pochopit, a musí mu vnímat a poslouchat, Musí se vytvořit synergie mezi mnou a materialem, učí mě cítit, být trpělivá a přemýšlet o krok dopředu, a pak mi možná přinese každý výsledek, který hledám.

Posledních 10 let bydlím a tvořím v nádherné Praze, ktera mi vzala dech když jsem ji viděla poprvé v životě, a od té doby je nekonečným zdrojem moji inspirací a dovoluje mi každý den objevovat pro sebe něco nového ze světa umění, růst a měnit se spolu s ní.

Kontakt:

e-mail: verner.margarita@gmail.com

tel: +420773614587

IG: verner__margarita

web: www.margaritaverner.com