cs

Mariia Gabelko

Maria Gabelko se narodila ve městě Azov. Maluje od dětství, studovala 7 let na umělecké škole, poté vzala soukromé učitele, aby se naučila malovat oleji. Celý život malovala jako výtvarnice na volné noze na libovolná témata. Obrazy byly z velké části malovány proto, aby zprostředkovaly okamžik, zachytily nějaký zajímavý okamžik v přírodě nebo dokonce v městské krajině. Maria se do České republiky přestěhovala v roce 2020. Během pandemie absolvovala také kurzy olejomalby na Petrohradské akademii umění online, aby zlepšila své dovednosti, poté začala sebevědoměji malovat obrazy nejen pro sebe, ale i pro objednání.

Maria se na podzim roku 2022 zúčastnila mezinárodní kreativní soutěže Golden Time Talent, kde získala 2. a 3. místo v několika kategoriích.

V roku 2023, Maria měla zkušenost s účastí na výstavě obrazů na charitativní výstavě koček, což ji inspirovalo k pokračování v malování s přítomností těchto roztomilých stvoření. Výstava koček na charitativní výstavě se vydařila, protože většina návštěvníků byli milovníci koček, měli kočky vlastní nebo měli zájem si nějakou pořídit.

Sbírka obrazů, které můžete vidět na webu, obsahuje obrazy koček a krajin, které Maria viděla naživo v Praze nebo na cestách po Chorvatsku během své dovolené. Maria chtěla na plátno opravit tyto slunečné krajiny, které symbolizují léto, odpočinek, relaxaci. A téměř na každém obrázku najdete kočku, protože "kočka není na obrázku překážkou."

Kontakt:

web: www.gabelko.art/en

IG: mary_oilpaint

FB: Mariia Gabelko

e-mail: gabelko1998@email.cz

Tel: +420725359108