Marina Dowden

Marina Dowden je samouk z Prahy (Česká republika), který pracuje s různými malířskými prostředky, jako jsou jemné pastely, akryl, olej. Svůj čas dělí mezi malování v ateliéru a výuku angličtiny na státním gymnáziu.

Svou kariéru začala jako učitelka hudby, pokračovala ve studiu lingvistiky a po absolutoriu se stala učitelkou angličtiny, aby později v životě zjistila, že ji nejvíce fascinuje umění. Právě malba jí dává možnost experimentovat, zkoumat, zažít pocit svobody. V umění neexistují žádné zdi, žádné hranice. Když malujete, už se nebojíte a začnete tvořit. Začala od nuly a naučila se malovat akrylem i olejem, kombinováním různých stylů a médií, aby se mohla stát lepší umělkyní.

Marina čerpá inspiraci z přírody, cestování, hudby, knih a filmů, vzpomínek a fotografií, jiných umělců a jejich uměleckých děl. Styl malby, který ji uchvacuje nejvíce, je impresionismus, který si klade za cíl zobrazit pomíjivost světla a zachytit scény života a přírodního světa v jejich neustále se měnících podmínkách.

Marina tvoří ze srdce. Její vášeň pro uměleckou tvorbu jí v průběhu let pomohla vyvinout styl, který se s ní neustále mění a vyvíjí. V poslední době zkoumá mnoho různých typů malířských námětů, ale vždy ji to táhlo k malování krajiny a zátiší.

Umění Mariny Dowden lze nalézt v mnoha soukromých sbírkách a lze je zakoupit na jejích webových stránkách www.dowden.art

Pokud máte zájem o Marinina umělecká díla, neváhejte ji kontaktovat na dowden.marina@gmail.com

Kontakt:

web: www.dowden.art

IG: marinadowdenart