cs

Markéta Šaldová

Pocházím z Ústí nad Orlicí a v podhůří Orlických hor žiji celý život.

Malování se věnuji od dětství a mým snem bylo, snad vždy, malovat. Vyjádřit své pocity barvami…

Vystudovala jsem Gymnázium v České Třebové a následně Obchodní akademii také v České Třebové a malování na čas opustila. V roce 2007 jsem začala studovat grafologii a psychologii, studium jsem uzavřela v roce 2014 závěrečnou zkouškou na Institutu celostní grafologie. Během tohoto studia jsem absolvovala několik kurzů arteterapie, které vedly k mému návratu k malování.

Začala jsem navštěvovat různé malířské kurzy, včetně kurzů u Alexandra Pavlova. Seznámila jsem se různými malířskými technikami. Maluji nejčastěji olejem a akrylem, ale ráda používám i ostatní media – pastel, akvarel, tužku… Kromě malování se zabývám také tvorbou figurek, sošek a různých dekoračních předmětů pomocí powertexu.

" Malování je pro mě relaxace, způsob jak zapomenout na všechny každodenní starosti. V mých obrazech je touha po jemném, romantickém a možná lepším světě. Přála bych si přinést, alespoň část tohoto vysněného světa do světa reálného."

Pravidelně vystavuji na skupinových výstavách v Ústí nad Orlicí a v Praze. A mám za sebou i několik autorských výstav např. v Orlové a na zámcích v Novém Městě nad Metují , Nových Hradech či Častolovicích

Od roku 2018 jesem členkou Trianglu – sdružení malířů Vysokomýtska.

Kontakt:

web: www.markytka-art.webnode.cz

e-mail: msaldova222@seznam.cz