cs

Martina Kulatá

Má cesta k malbě začala v dětství, kresbou. Bavilo mě kreslit lidi, zvířata. S dospělostí jsem však měla jiné starosti a na můj koníček sedl prach. Pak přišel rok 2021 a já měla najednou (díky pandemii covidu) spousty volného času a rozhodla jsem se oprášit mou starou vášeň. Stará vášeň se stala mou novou vášní a od té doby věnuji malbě všechen svůj volný čas.

Jsem velmi intuitivní člověk a mou intuicí se nechávám vést i v malbě. Má oblíbená fáze je fáze první – prázdné plátno, plné potenciálu a novoty. O čem asi bude další obraz? Bez velkých myšlenkových příprav se vrhám na štětce a barvy. A pak se nechávám unést malbou, nechávám obraz, aby mi vyprávěl svůj příběh. Tak maluji nejraději. Takové obrazy jsou většinou rychle hotové, kdežto jiné, na přání například, ty trvají mnohem déle.

Jako dítě jsem měla velmi bujnou fantazii a myslím, že ji mám stále. Ráda vytvářím své vlastní světy, příběhy. Někdy čerpám inspiraci ve svých snech. Sny a snový svět jsou pro mě velmi důležité.

V současné době žiji ve svém rodném městě Rakovníku s mou milovanou dcerou. Rakovník je obklopen krásnou přírodou, Křivoklátsko je mým oblíbeným krajem. Ráda se zapomínám na toulkách kolem řeky Berounky.

Kontakt:

FB: Martina Kulatá

IG: kulatamartina

web: www.kulatamartina.art

e-mail: martina.kulata@seznam.cz

Tel: +420 607 484 801