cs

Martina Rychtalíková Malá

Jsem výtvarnice, grafička a lektorka. Už od dětských let mě baví kreslení, malování, práce s látkou, se dřevem, keramikou a vlastně veškeré kreativní tvoření. Vystudovala jsem obor užitá malba a prošla jsem různými výtvarnými praxemi (kreslený film, loutkové divadlo, umělecká malířka a návrhářka), které mě obohatily a inspirovaly v další tvorbě. Dlouhou dobu jsem se věnovala také počítačové grafice a produkční činnosti, ale stále více mě to táhlo zpět ke klasickým výtvarným technikám, ilustraci, malbě, grafice. A tak jsem se oklikou vrátila zpět k tužce a papíru, štětci a barvám. Inspiraci hledám všude kolem sebe, v přírodě a také ve světě dětí, který je plný fantazie a kouzel a je mi blízký. Věnuji se především ilustracím pro děti, ale také kresbě, grafice i volné malbě.

Před osmi lety jsem začala pracovat také jako lektorka výtvarných kurzů pro děti. V té době jsem se začala více zajímat o arteterapii a psychoterapii. Znalosti z kurzů mi pomáhají při práci s dětmi i dospělými, kde často využíváme i netradiční výtvarné techniky. V kurzech se snažím podělit o své zkušenosti a inspirovat ostatní k vlastní kreativitě a smysluplnému využití volného času.

Proces tvoření poskytuje úžasný zážitek, relaxaci a uvolnění, objevování, rozvíjení sebe sama a otevírá nekonečné množství možností seberealizace.

Kontakt:

e-mail: artemary@seznam.cz

FB: Arte MaRy

IG: artemary9