cs

Milan Burša

Milan Burša vystavuje a tvoří společně s Helenou Petřinovou pod názvem ENERGIE DUŠÍ. Začínal vlastně jako fotograf. Docházel 4 roky do ateliéru výtvarné fotografie u pana Halmy. Součástí práce v ateliéru bylo vytváření kreseb a rytin do emulze a jejich netradiční zpracování fotografickou cestou. Touha po výtvarném projevu nejen jako pozorovatele ho přivedla k použití tuše či vosku, tedy technice kresby spojené s fotografií. Dále pak systém multiexpozic umožňujících afinitu s pozadím více, či méně upraveným. Jednalo se tedy o rozhraní mezi grafickou a fotografickou tvorbou. Později ustupuje od fotografie a plně se věnuje malbě.

Cítíse spíše jako zapisovatel přicházejících energií na plátno či sololit.

Vyzkoušel si i knižní ilustraci, ke které ho přizval autor básnické sbírky, slovácký hudebník Jan Vančura.

Milan Burša je členem Sdružení výtvarníků České republiky a Prácheňské umělecké besedy.

Kontakt:

https://energiedusi.com

FB: https://www.facebook.com/energiedusi

instagram: https://www.instagram.com/milanbu/

email: BursaMi@seznam.cz

tel. +420 703991253

Souhrnné výstavy: 

Má stálou expozici v Centru duševního zdraví (CDZ) ve Strakonicích a v RRM (Regie radio music), Praha - Galerie Vltava, Medúza, Na síti. Další výstavy - Plzeň, Strakonice, Písek, Sušice. Poslední výstava proběhla v Praze a to v krásném prostředí Galerie Velryba. Jeho díla jsou zastoupena v českých i zahraničních sbírkách.

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.