cs

Milan Dufek

Jmenuji se Milan Dufek, jsem zapálený modelář, který rád maluje figurky z různých historických období. Maluji především olejovými barvami přes akrylový základ.

Svůj první model jsem otevřel už někdy na základní škole. V té době jsem mohl koupit jen model letadla. Až o několik let později se trh otevřel a já si koupil svůj první model jeepu. Následovaly modely tanků a jiné bojové techniky. Nicméně mě to stále nenaplňovalo. Až příchodem na vysokou školu v roce 2000 jsem se seznámil se stolní hrou Warhammer od firmy Games Workshop. Myslím, že tím začala má cesta malíře miniatur.

Vystudoval jsem vysokou školu zaměřenou na policejní práci a u Policie ČR jsem pracoval 24 let. Po celou dobu jsem se ve volném čase věnoval malování byst a miniatur. Je to odjakživa můj největší koníček a odreagování, na které se těším.

Zůčastnil jsem se v těchto letech několika prestižních zahraničních soutěží - World Expo, Folkestone, Monte San Savino, Ingolstadt, kde jsem obdržel ocenění a na některých působil i jako rozhodčí.

V roce 2020 jsem od Policie odešel a rozhodl se, že se budu malování věnovat naplno a trávit více času s rodinou. Soustředím se více na historické miniatury a občas si odskočím "vyčistit hlavu" k fantasy modelům.

Můj tvůrčí proces je velice jednoduchý. Otevřu krabičku a během čistění a přípravy modelu přemýšlím o barevné kombinaci, případně o podstavci pro figurku. Jestli bude stát v přírodě, na dřevěné podlaze nebo na skále. Chvilku si hraji s umístěním modelu na podstavci, dokud nejsem spokojený a potom začnu malovat. Zkusil jsem v minulosti některé modely vysochat, nicméně nejsem sochař, raději se snažím neustále zdokonalovat v malování a vnášet modelům "živý nádech".

Do budoucna bych rád nadále dělal co mě baví a v nynější době i živí. Seznamoval lidi s olejovými barvami prostřednictvím svého Patreonu a Youtube kanálu. Maloval historické miniatury pro sběratele a na zakázku, pořádal soukromé lekce malování a vernisáže v okolí svého bydliště, abych ukázal návštěvníkům tento krásný koníček.

Kontakt :

www.milandufek.com

www.patreon.com/...fek

www.facebook.com/...res

www.instagram.com/...res

+420 604 815 598

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.