Nicol Francis Hendruková


Narodila jsem se českým rodičům v Arizoně a vyrůstala jsem střídavě ve Spojených státech a v České republice. Studovala jsem na gymnáziu v Karlových Varech. V současné době žiji v Karlových Varech, kde se mimo jiné věnuji kresbě.

Jsem samouk. Kreslím s vášní od doby, co jsem dokázala držet tužku. Od té doby je to jeden z mých nejoblíbenějších způsobů vyjádření. Kreslím ze své fantazie, intuitivně, bez referenčních obrázků nebo námětů. Když tvořím, nechávám se vést určitým pocitem a nutkáním své ruky. Každá další linka mě pak navádí dál, a co se nakonec objeví na papíře, je často překvapením i pro mě. Při tvorbě je mi vodítkem jemný pocit "líbí a nelíbí".

Kde beru inspiraci?

Zaujme mě nějaká píseň, styl hudby, tanec, film nebo komiks, konkrétní situace, kuriozní postava z příběhu nebo člověk ze života. Prožívám díky tomu chvíle nadšení a okouzlení, nebo naopak strach a stud. Všechny tyto vlivy se stávají materiálem čekajícím už jen na impuls, kdy jsem dobře naladěná a mám chuť kreslit.

Pustím si do sluchátek svoji oblíbenou hudbu a nastřádané pocity a vzpomínky ožijí a vedou mě.

Vždy mě fascinovalo lidské tělo svou přirozenou krásou, proto ráda kreslím postavy a figury v pohybu, z různých úhlů pohledu. Pro mě je zajímavé, že člověk dokáže vyjádřit mnoho věcí mnoha různými způsoby, a to chci zachytit. Ráda ztvárňuji nahotu, zranitelnost, otevřenost, intimitu a vzrušení, protože je to pro mě živé téma. Obecně se věnuji vyobrazování člověka, obzvláště pak ženy, protože to je to, kým jsem, co znám, co poznávám a co mě inspiruje.

Kreslím na bílý papír (A4 - 21 x 29,7 cm). Používám tužky, barevné a akvarelové pastelky, pera, inkoustová pera, tenké fixy, suché a olejové pastely.

Kontakt:

web: www.nicolfrancishendruk.com

IG: @nicol.francis.drawings

FB: Nicol Francis Hendruk 

e-mail: hendruknicol@gmail.com

tel: 737429089