Olga Konstantynovska

Barva mě inspiruje a hledání správné kompozice uklidňuje. Vyzývám diváka, aby svůj úsudek založil výhradně na svém vlastním vnímání, naslouchal sobě a objevoval svět kolem sebe svými pocity a smysly.

Jsem ilustrátorka a umělkyně. Nyní žiji a pracuji v Praze ale pocházím z malého přímořského města na jihu Krymu. Tam jsem se naučila vnímat krásu přírody. Přímořské krajiny, solná jezera a skromná povaha stepi jsou věci, které utvořily mé chápání krásy. Tudíž si myslím, že umění vyžaduje porozumění a usiluje být jednoduché.

V roce 2011 jsem absolvovala Charkovskou státní akademii designu a výtvarného umění, kde jsem získala povolání grafika. Vzdělávání v oblasti grafického designu mělo hluboký dopad na můj vizuální jazyk, moje umění je jasné, plné kontrastu a dynamiky, jeho cílem je upoutat pozornost diváka. Byla to však moje pracovní zkušenost ilustrátorky, která pomohla vytvořit nejopatrnější přístup ke každému uměleckému dílu.

Umění mi připomíná život, jak ho vnímám, a pro mě je to sled šancí, impulzů, ale také pečlivě předem naplánovaných rozhodnutí. Pokaždé, když zvolím odstín nebo pohnu štětcem, dělám své rozhodnutí. A zakládám ho na svých emocích a zkušenostech. Mé emoce mě inspirují a ukazují cestu mým obrazům.

Kontakt:

e-mail: hello.olyalya@gmail.com

FB https://www.facebook.com/olga.konstantynovska/

IG https://www.instagram.com/konstantynovska_art/

www.konstantynovska.com
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.