Petr Soudek

Pracuji se dřevem. Restauroval a vyráběl jsem barokní rámy i starožitný nábytek, vyřezával jsem figurky do betléma, vyráběl intarzované stolky do hotelu, stavěl jsem dřevěné domy i dělal schody a dveře. Vyřezával jsem vodníky, mlynáře, selky, skřítky i anděly v životní velikosti a také jsem tesal stoly a lavice do zahrad. 

Pro školní hřiště jsem navrhl a vytvořil šlapacího draka, který stříká vodu a na křídlech má prolézačku. Šnečí houpačku, co pumpuje vodu do ptačí fontány, v níž se ptáci mění v chrliče. Řadu let jsem spolupracoval s malířem a sochařem Martinem Velíškem, a vytvořili jsme desítky krásných děl. Spolupracoval jsem také i s uměleckým kovářem a sklářem Mirkem Liederhausem  a doufám že ještě něco uděláme. Dnes dávám přednost spíš abstraktním formám zpracování témat. 

Vytvářím jak větší kusy do zahrad (kde pracuji hlavně s dubem kvůli jeho odolnosti vůči klimatickým podmínkám), tak menší plastiky do interiéru (kde je při výběru dřeva a povrchu daleko větší volnost). Zajímá mne především možnost kombinace dřeva s dalšími materiály, jako jsou měď, železo, kámen, sklo, keramika, ale i mech, tekoucí voda a živé rostliny.

Kontakty: 

www.soudek-komar.cz

www.art-wood-design.com

www.facebook.com/Zahradniplastiky/