Petra Pešková

Svobodná duše s láskou k přírodě. Tak bych nejlépe vystihla sama sebe a můj svět.
Od dětství jsem se často pohybovala v přírodě, kde jsem objevovala různé živočichy a navazovala s nimi přátelství. Obzvláště mě zaujaly žáby, sledovala jsem jejich zajímavou kůži, u některých hrbolatou a matnou, u jiných se odlesky světla různě měnily v její hloubce. Pochopila jsem tu krásu a sílu přírody. To, jak velkou úctu k ní máme mít a že právě ona je excelentním umělcem.

Každou rostlinu a každé zvíře vidím jako důstojnou bytost s překrásnou historií, s vlastní duší, vědomím, citem.

Zkoumám ty barvy a tóny, světla a stíny. Když maluji každý jeden tah, přináší mi to radost, klid a návrat do pocitů svobodné bytosti.

K malování jsem se více dostala až v posledních dvou letech. Do té doby jsem vždy jednou za dlouhou dobu zkusila něco namalovat a zase jsem vše odložila do krabic. Byla to taková činnost, na kterou jsem si vzpomněla zřídka, zpravidla jen intuitivně, aby mě povznesla ve chvílích, kdy bylo třeba. Nadešel ten správný čas a já si mohu nyní užívat krásné chvíle tvorby.

Všechny mé obrazy jsou malované akrylovými barvami na plátno. Někdy používám strukturovací pastu a u některých obrazů jejich části zdobím metalickými plátky.
Líbí se mi zářivé barvy, které tu radost posouvají ještě o stupeň výš.

Největším zdrojem motivů je pro mě zvířecí říše. Některá díla jsou inspirovaná vesmírem a smyslem všeho.

Kontakt:

web: www.petrape.cz

Ig: https://www.instagram.com/petra.paintings/