Romana Müllerová

Jsem malířka a nehtová desingerka. Narodila jsem se v Lounech, ale s láskou tvořím doma ve Výškově v Čechách.

Malování je má vášeň! Zaměřuji se na originální abstraktní a semiabstraktní obrazy. Kreslím si již od dětství, ale k malbě na plátno jsem se dostala mnohem později. Od května 2019 intenzivně navštěvuji kurzy olejomalby pod vedením úžasného malíře Alexandra Pavlova a nejvíce jsem si oblíbila lazurní techniku. Někdy stačí jen malý okamžik a otevřou se vám dveře do úplně jiného světa! Přesně to jsem cítila po zhlédnutí výstavy malířky Ivany Víchové. Okamžitě mě strukturální malba očarovala a toužila jsem se naučit tajemství této techniky.

Sny se mi staly skutečností! Od roku 2020 jsem absolvovala všechny kurzy své lektorky v Berouně a jako jediná jsem dostala (za svou píli, odhodlanost a nadšení) příležitost, projít 2-denním kurzem texturované 3D malby a akrylu. Moc si toho z celého srdce vážím! V budoucnu chci tuto techniku propojit s realistickou olejomalbou.

Má tvorba je autentická a specifická už tím, s jakou precizností na detailech se jí věnuji a to jak v textuře, tak i v mnoha tenkých vrstvách barev, které vytvářejí neuvěřitelné tóny. Fascinuje mě, jak se během dne při dopadu světla mění. Na fotografii realita nelze zachytit, proto rozhodně stojí za to vidět mé obrazy na vlastní oči.

V mých obrazech je velice znatelný cit pro detail prolínající se s mou hlavní profesí nehtové designerky. Od roku 2013-2019 jsem se zúčastnila nehtových soutěží v ČR i v zahraničí v kategorii TipBox Kladno, Czech Nail Artist Prague Professional Painting. Po obhájení prvních míst svůj volný čas věnuji už jen malbě na plátno.

Má díla jsou již v několika rodinných sbírkách v ČR. V roce 2022 putoval můj obraz, pod názvem "Bojovnice s nadějí" za majitelem do Švýcarska a celá částka byla věnována na pomoc Zoo Praha.

Miluji to propojeni mého malování s klientem. Dělat radost druhým mě neskutečně naplňuje. Přeji si, aby se i vám moje obrazy líbily tak, jako se líbí mně i mým fanouškům.

S přátelským pozdravem vaše Romí.

Kontakt:

e-mail: romana.mullerova@tiscali.cz

FB: Romí Müllerová Art

Tel.: 737 443 929