Šárka Ledová

Jmenuji se Šárka Ledová, narodila jsem se v jižních Čechách.

Po dokončení střední školy a krátké ekonomické praxi jsem odešla pracovat do Německa, kde jsem nakonec absolvovala i vysokoškolské studium.

Z Německa jsem se v roce 2006 vrátila do Prahy, kde jsem později poznala mého manžela Zdeňka. V roce 2011 se nám narodil syn Dominik.

Pracuji jako překladatelka a tlumočnice. K malování a kresbě jsem se dostala v době covidu během distanční výuky mého syna, kdy neměl moc chuť malovat obrázek pro výtvarku, a tak jsem mu s ním pomohla. Nadšená reakce paní učitelky byla tou hybnou silou, která mě přivedla k malování jako takovému a začala jsem zkoušet i různé techniky, které mě zaujaly. 

Od března minulého roku tak v podstatě maluji akrylem v každé volné chvíli. Mohu říct, že jsem za to opravdu šťastná, protože malování mě naplňuje vnitřní radostí a stala se z něj i vášeň. Do každého obrazu vkládám své nejniternější pocity a nálady za poslechu hudby, která mě při mé tvorbě inspiruje. Maluji zejména abstraktní motivy a krajiny a také portréty s nádechem abstrakce. 

Poslední dobou se zabývám také kresbou, a to uhlem nebo tužkou. Jsem ráda, že jsem našla možnost mé obrazy i vystavovat a podělit se tak i s ostatními o jejich vyzařování.

Kontakt:

Telefon: 734 186 565

e-mail: sarky@centrum.cz

FB: Šárka El ART

IG: sarka_el_art