Silvie Kořistková

"Má duše promluvila štětcem…"

Objevit v sobě nutkání něco vytvořit začíná vesměs cestou do svého nitra. Promlouváme s naší myslí a hledáme jiskru toho, co nás upoutá a nepustí. Cesta k sobě vede pro Silvii Kořistkovou skrze barvy, tvary a struktury. Její sny tisknou své tváře do pláten, kde jsou uzamčeny na věky.

Silvie maluje a tvoří od dětských let, ale jako výtvarnice vstoupila do světa artu se snahou sdílet své obrazy s širším publikem v roce 2018. Nejčastěji tvoří abstraktní malbu, kterou vnímá jako poznání, hledání harmonie a uvolnění. Malbou abstrakcí se pro ni zastaví čas a prostor kolem se sloučí s prostorem v jejím nitru. Abstrakce jsou tedy svědectvím rozhovoru s jejím podvědomím a působí proto osvobozeně, vyváženě s tendencí holistického obnovení.

Téma "člověk" a "žena" v její tvorbě také nezůstává pozadu a stává se přirozenou štací ve sledování svého okolí. Její série aktů je věnovaná právě studii našich vnitřních pocitů, vášní a nejistot, ochuzených o hábit strojenosti a přetvářky, který nosíme během dne. Řeč těla nelže. Rozhodla se proto ztělesnit momenty, ve kterých se zamyslíme nejen nad sledovaným objektem, ale i sami nad sebou.

Velkému úspěchu se také těší její tvorba hudebníků ztvárněná metalickými pigmenty, kde se třeba žesťové nástroje blýskají opravdovým 24 karátovým zlatem aplikovaným na strukturu. Postavy tak ožívají a vystupují z plátna ve 3D.

Silvie Kořistková má svojí galerii a ateliér v Orlové a její díla jsou prezentována v několika sólových i skupinových expozicích v České Republice. Ve spolupráci se světovými etablovanými organizacemi jako jsou Saatchi Art (NY), Singulart (Londýn, Paříž) a Artamjeur (Paříž) dobývá mezinárodní prezenci a dostává se do podvědomí domácích i mezinárodních sběratelů. Od roku 2022 podepsala smlouvu o výhradním zastoupení v prodeji některých obrazů a uspořádání výstav také s Galerii STEINER na ARTSY.NET ve Vídni, Rakousko. Od roku 2023 začala spolupracovat se společností Obrazy v aukci, s.r.o., kde je možné zakoupit její díla v internetových aukcích.

Kontakty:

web: www.silviekoristkova.com

FB: @silviekoristkovaart

IG: @silviekoristkova

Twiter: @Art Sisi

TikTok: @silviekoristkovaart

e-mail: skoristkova@seznam.cz

Tel.: 734461940