cs

Tereza Tomastikova

"Má drahá intuice, kamkoliv mě vedeš, věřím Ti."

Žiji a tvořím své obrazy ve středních Čechách.

Od studia fotografie přes zálibu v design, módu a umění celkově, jsem nakonec došla ke tvorbě abstraktních obrazů. Upřímě vám řeknu, že tady se cítím doma.

Moment, kdy vstoupím do ateliéru před sněhové bílé plátno, je pro mne jakýsi magický akt hlubokého propojení sama se sebou a také se světem okolo.

Malování obrazů je pro mě skvělá meditace v pohybu.

Vždy mě fascinovaly barvy a jejich vzájemné propojování, čímž se vyznačují mé obrazy ve kterých je často hlavním motivem sloučení zdánlivě neslučitelného. To vše je zakončeno metalickou vrstvou barvy, která ještě dramaticky zesílí hloubky a projasní světla hotových pláten.

Baví mě si hrát se strukturami, které vytvářejí plasticitu obrazů a společné působení s metalickými barvami může pozorovatele dokonce přenést do jiných světů, neb fantazii se meze nekladou.

Mé obrazy jsou v osobních sbírkách po celém světě. A v uplynulých letech zdobili stěny také několika galerii po Evropě.

"Svou práci bych popsala jako proud emocí zachycený na plátně. Vnímám se v danou chvíli, kdy stojím před plátnem a nechávám se vést intuicí."

Moje prezentace obrazů na Open ART Fest a esence kterou vyzařuje, je symbolickým darem pro všechny, kteří touží prohloubit své bytí v momentu tady a teď.

Kontakt:

web: www.terezatomastiko.com

e-mail: terezatomastikoart@gmail.com

IG: terezatomastikoart

FB: terezas